KONST / Litografier / Litografier 15618456
nr 1561 8456
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Litografier, 3 st, Signerad, numrerad 75-upplaga, daterad 1983. Bildmått: 65x47 cm, yttermått inklusive ram: 81x63 cm
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 4 september 2023
kl 20:20:00
2/9 00:10:38
100 kr
4/9 20:00:52
Endre Nemes
Läs mer om Endre Nemes